About me

Swój pierwszy program napisałem, a może raczej przepisałem, w wieku 7 lat. Było to coś przepisanego z Bajtka na Atari 65XE.

65xe bajtek-okladka

Może jeszcze nie wtedy, ale ok 10 lat później programowanie stało się moim hobby.

Na poważnie programowaniem zacząłem się interesować w liceum. To wtedy kieszonkowe zacząłem wydawać na książki o programowaniu. Każda wizyta w księgarni to była ok 1h przeglądania nowych książek i planowania, którą kupię następną. To nie były czasy ebook-ów.

Zaczynałem od Assemblera, bo ten język wyglądał tak dziwnie i wydawał się tak trudny, że musiałem się go nauczyć. Poza tym chciałem pisać dema graficzne takie jak np. Second Reality, które oglądałem dziesiątki razy. Z tym nie wyszło, ale udało się z pisaniem wirusów. Lektura zakupionej od kolegi z klasy książki “Jak pisać wirusy”, pozwoliła mi na napisanie bardzo skutecznego wirusa, który… skasował mi dysk oraz swoje źródła :). Potem był C i C++, aż w końcu podczas studiów usłyszałem o C#, w którym pracuję do dzisiaj.

Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand
~Martin Fowler

To jeden z informatycznych cytatów (Programming Quotes), który najbardziej zapadł mi w pamięci. Staram się być tym „dobrym programistą”. Bardzo dużą wagę przykładam do tego jak piszę kod. Programuję zgodnie z zasadami S.O.L.I.D. i nie wyobrażam już sobie programowania bez TDD (NUnit.Snippets).

Jest jeszcze jeden cytat, który bardzo mi się podoba. Zawodowo programowaniem zajmuję się od 2006 roku i nie wydaje mi się, aby mogło mi się to kiedykolwiek znudzić!

I want to code till I die and I don’t want to die soon.
~Robert C. Martin

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga.

Piotr Perak

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s